Teknoloji

16 inç Ekrana Sahip Lenovo IdeaPad 5 Pro Tanıtımı Yapıldı

16 inç Ekrana Sahip Lenovo IdeaPad 5 Pro Tanıtımı Yapıldı

Yeni neslin fazla bir şekilde tercih ettiği markaların başında gelen Lenovo tarafından IdeaPad serisindeki yeni ürün  Lenovo IdeaPad 5 Pro’nun tanıtımı yapıldı. Markanın kendi adını taşımakta olan ürün şimdiye kadar üretimi yapılan en güçlü cihaz konumunda bir unvanı taşıyor.

IdeaPad Serileri İçerisindeki En Güçlü Model

IdeaPad serileri içerisinde en güçlü konumda olduğu belirtilen Lenovo IdeaPad 5 Pro cihazın teknolojik açıdan da ses getirecek aksamları ile birlikte geliyor. H serisi AMD Ryzen mobil işlemcinin yanı sıra Nvidia Geforca RTX GPU ile kullanıcıları karşılayacak. Aynı zamanda 32 GB DDR4 bellek ile 1TB PCIe M.2 SSD artırılabilir özellikte depolama alanını da sunuyor.

16 inc Lenovo IdeaPad 5 Pro
16 inç Ekrana Sahip Lenovo IdeaPad 5 Pro Tanıtımı Yapıldı

16:10 bir ekrana sahip olduğu gibi 16 inç boyutunda olan ilk IdeaPad dizüstü bilgisayar olma özelliğini de taşıyor. Üretken bir konumda olmasının yanı sıra çoklu görev gibi avantajları da beraberinde getiriyor. %90 gibi bir oranda ekran gövdesi ile tüm dikkatleri üzerinde toplayacak.

16 inç boyutuna sahip olan bu ekran aynı zamanda 90 Hz gibi değerin yenilenmesi hızı ile 400 nit değerindeki parlaklığı da sunuyor.

Daha önceki teknolojiyi yakından takip edenlerin beğeni ile kullandığı IdeaPad modellerinden daha farklı bir şekilde geliştirilen klavyesi ile gelecek olduğu iddia ediliyor.

Önümüzdeki Mart ayı itibariyle Avrupa ülkelerinde satışı gerçekleştirilmesi beklenen Lenovo IdeaPad 5 pro marka diz üstü bilgisayarın 1.149 dolar gibi bir rakamdan satış pazarındaki yerini alacağı vurgulanıyor.

IdeaPad Nedir?

2008 yılında Çin teknoloji devi Lenovo’nun piyasaya sürdüğü tüketici tabanına sahip diz üstü bilgisayar serisi olarak bilinen IdeaPad, tasarımsal ve özellikleri bakımından daha kapsamlı bir çok değişikliğe gidilmiş modelidir. İş merkezi olan hat yerine tüketici taban taban hattı modellerde tercih edilmiştir.

Cihazda aynı zamanda geniş açıya sahip dokunmatik kontroller yanı sıra, çerçeveye sahip olmayan bir ekran, Dolby hoparlör ile VeriFace yüz tanıma sistemi gibi oldukça çarpıcı özellikleri sunmaktadır. Lenovo tarafından tasarlanarak piyasaya sürülen serilerin her biri kendisine has özellikleri taşımaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu