Sinema TV

2020´nin En Popüler Yerli ve Yabanci Dizileri

2020´nin En Popüler Yerli ve Yabanci Dizileri Hangileri ?

2020’ de hepimiz evlerimize kapandık. Bu süreçte vakit geçirmek için bol bol dizi ve film izledik. Süreç hala devam devam ederken işte evde izleyebileceğiniz 2020’ nin en iyi yerli ve yabancı dizileri:

Yerli Diziler:

  • Mucize Doktor: 2013 yapımı Kore dizisi The Good Doctor’ dan uyarlanan Mucize Doktor, Savant Sendromlu bir doktor olan Ali Vefa’ nın cerrah olma mücadelesini analtıyor. Mucize Doktor izleyiciye duygusal anlar yaşatıp ekrana kilitliyor.
  • Kırmızı Oda: Baş rolünde Binnur Kaya’ nın bulunduğu Kırmızı Oda, bir psikologun kliniğine gelen hastaların hikayelerini konu alıyor. Gerçek hayat hikayelerini anlatan Kırmızı Oda, Gülseren Buydaycıoğlu’ nun Madalyonun İçi kitabından uyarlama.
  • Masumlar Apartmanı: Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan Masumlar Apartmanı, obsesif takıntıları olan iki kız kardeşin ve onların normal hayatla tek bağlantıları olan erkek kardeşlerinin hayatını anlatıyor. Masumlar Apartmanı tıpk Kırmızı Oda gibi Gülseren Buydaycıoğlu’ nun kitabından uyarlama.
  • Tutunamayanlar: 2020’ nin başlarında TRT’ de yayına giren Tutunamayanlar, baş rolünde Doğu Demirkol’ un oynadığı bir absürt komedi dizisi. Hayatı boyunca çalışmamış olan Tarık’ ın bir iş görüşmesinde İrem’ e aşık olmasını anlatıyor.
  • Bir Başkadır: Bir Başkadır Netflix plartformunda yayına giren yerli yapım bir internet dizisi. Bir Başkadır, birbirinden çok farklı hayatları olan insanların yollarının keşişmesini anlatıyor.

Yabancı Diziler

  • The Queen’ s Gambit: Netflix’ te yayınlanan The Queen’ s Gambit, yetimhanede yetişen bir kız çocuğunun santranç şampiyonluğu yolundaki hikayesini anlatıyor.
  • Upload: Amazon Prime yapımı bilim kurgu dizisi olan Upload, gelecekte insanların sanal gerçeklikle kendi öbür dünyasını seçebildiği bir dünyayı anlatıyor. Bir bilim kugu dizisi olan Upload, içerisinde bir aşk hikayesi de barındırıyor.
  • Unorthodox: Netflix plartformunda yayınlanan Unorthodox, dindar yahudi bir toplulukta görücü usulü evlendirilen bir kadının Berlin’ e kaçıp kendi ayakları üzerinde durmaya çalışmasını anlatıyor.
  • Messiah: Netflix’ te yayınlanan Amerikan dizisi Messiah, Orta Doğu’ da aniden ortaya çıkan bir adamı toplumu ikiye bölmesini anlatıyor. Dizi yayınlandığı ilk günden beri tartışma konusu haline gelmiş durumda.
  • The Stranger: Netflix yapımı bir gerilim dizisi olan The Stranger, bir kasabada aniden ortaya çıkan bir yabancının insanlara en yakınları hakkında bilmedikleri sırları söylemesini konu ediyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu