Dünyanin EnleriSinema TV

2020´nin En Popüler Yerli ve Yabanci Filmleri

2020 yılında komedi, romantik, aksiyon, fantastik ve benzeri birçok kategoride onlarca farklı film sinemaseverler ile buluştu. Ancak söz konusu filmler içerisinde yer alan bazı yapımlar, hem kendilerine özgün hikayeleri hem de güçlü oyuncu kadroları ile 2020’nin en popüler yerli ve yabancı filmleri arasına girmeyi başardı. İşte 2020 yılında milyonlarca kişi tarafından büyük beğeni ile izlenen yılın en iyi yerli ve yabancı filmleri!

2020’nin En Popüler Yerli ve Yabancı Filmleri

Yırtıcı Kuşlar (Birds Of Prey)

Suicide Squad filminin akabinde çıkan ve ünlü DC karakteri Harley Quinn’in maceralarını anlatan Birds of Prey, orijinal hikayesi ile 2020’nin en popüler yabancı filmleri listesinde ilk sırada yer alıyor. Sokak seviyesindeki kadın kahramanlar ve anti kahramanların bir araya geldiği film boyunca aksiyon bir an bile bitmiyor.

Gerçek Kahraman (Free Guy)

Yakında çevrimdışı olacak bir açık dünya video oyunu olan Free City isimli video oyununda arka plan karakteri olduğunu anlayan sıradan bir banka memurunun başından geçenleri anlatan Free Guy’un başrolünde Ryan Reynolds yer alıyor. Sıradışı bir dünyada hayatta kalmaya çalışan genç banka memurunu konu edinen film aksiyon komedi türünde 2020’nin en iyi yapımları içerisinde bulunuyor.

Black Widow

Ünlü oyuncu Scarlett Johansson’un başrolünü üstlendiği Black Widow, 1 Mayıs 2020 tarihinde ABD’de gösterime girdi. Marvel Sinematik Evreni’nin dördüncü aşamasında bulunan Marvel Studios’un casus gerilim filmi Black Widow, Johansson’un başarılı oyunculuğu ile izleyenleri ekran başına kilitlemeyi başarıyor.

Wonder Woman 1984

Wonder Woman filminin devamı niteliğinde olan Wonder Woman 1984, görsel efektleri ve başarılı oyunculukları ile 2020’nin en popüler yerli ve yabancı filmleri listesine girmeyi hak ediyor. Wonder Woman’ın yeni bir düşmanla karşılaşması ve 1980’lere gitmesini konu edinen film aksiyon dolu öğeleriyle izleyenlerden tam not alıyor.

Hızlı ve Öfkeli 9 (Fast & Furious 9)

Başarılı film serisi Hızlı ve Öfkeli’nin dokuzuncu filmi olan Hızlı ve Öfkeli 9, Vin Diesel ve güçlü oyuncu kadrosu ile serinin hayranlarını tatmin etmeyi yine başarıyor. Michelle Rodriguez, Jordana Brewster ve Lucas Black gibi ünlü isimlere ev sahipliği yapan filmde ana kadro maceradan maceraya atılmaya devam ediyor.

Yeni Mutantlar (The New Mutants)

Charles Xavier’in okulu olan mutantlar okulundna mezun olan 5 genç mutant iradelerini kontrol edebilmeleri için gizli bir tesiste tutuluyor. Zaman içerisinde yeteneklerini keşfeden mutantlar tesisten kaçmak ve kendilerini kurtarmak için savaşmaya başlıyor.

Yarına Tek Bilet

Ankara ve İzmir arasında trenle seyahat eden bir kadın ve bir erkeğin arasında başlayan tutkulu aşkı konu alan Yarına Tek Bilet, 2020’nin en popüler yerli filmleri arasında yer alıyor. Geçmişlerini unutmak isteyen çiftin birbirlerine tutunuşu ise izleyicilerin kalplerini ısıtmayı başarıyor.

Zengo

Sosyal medya fenomeni olarak bilinen Yasemin Sakallıoğlı’nun yazdığı Zengo, özgün senaryosu ile 2020’nin en popüler yerli ve yabancı filmleri listesinde bulunuyor. Kadınların istediklerini almak için neler yapabileceklerini gösteren film komedi dalında en beğenilenlerden birisi olarak dikkat çekiyor.

Müstakbel Damat

Hayatlarını birleştirmeyi amaçlayan Sema ile Hasan’ın maceralarını konu edinen Müstakbel Damat, beyazperdenin en komik filmleri arasına girmeyi hak ediyor. Kıbrıslı Sema ile sakar Hasan’ın başından geçenler izleyicileri kahkahaya boğmaya yetiyor.

Karakomik Filmler 2

2020’nin en popüler yerli ve yabancı filmleri içerisinde son sırada ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın son filmi Karakomik Filmler 2 bulunuyor. Tanınmış oyuncu kadrosuyla beğeni toplayan filmde dram ve komedi birlikte işleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu