Trend ve Moda

Abiye Elbise Seçiminde Önemli Değerlendirmeler

Abiye Elbise Seçiminde Önemli Değerlendirmeler

Bu yazıda sizlerle özel gecelerde tercih edilen abiye elbise modelleri hakkındaki fikirlerimi anlatacağım.

Sizin çok özel bir gece var ve siz ne giyeceğinizi bilmiyor musunuz? Bu rehber ile birlikte işiniz biraz daha kolaylaşacak diye düşünüyorum.

Abiye Elbise Seçiminde Önemli Değerlendirmeler

Elbise Tercihi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Elbise tercihi yaparken katılacağınız mekan veya etkinliğe dikkat etmeniz gerekir. Bu açıdan seçim yaparken bu konuya çok dikkat ediniz.

Vücut tipiniz ve ten renginiz önemlidir. Örneğin beyaz tenli bir bayansanız ve çok şık bir geceye gidiyorsanız siyah bir elbise sizi göz alıcı gösterecektir. Özellikle siyah oje ve makyaj beyaz tenli bayanlara çok yakışıyor. Bir de özel bir geceye gidiyorsanız kesinlikle tavsiye ediyorum.

Elbisenin altına kullanacağınız ayakkabı çok önemli bir faktör. Çok yüksek topuklu ve elbisenize takılacağı düşündüğünüz bir ayakkabı tercihi sizi uzun abiye elbiselerden uzak tutmalı. Bu dengeyi iyi kurmanız gerekir.

Fazla dekolte bazen sizi itici ve gülünç duruma sokabilir. Bu yüzden bu konuda da dengeyi iyi sağlamanız gerekir. Örneğin bir yılsonu balosu ise kesinlikle böyle bir şeye kalkışmayın.

Yukarıda elbise seçiminde etkili olan konuları sıralamaya çalıştım. Bunların dışında tabi ki elbisenin fiyatı da çok önemli bir etkeni oluşturuyor. Bu yüzden sadece bir gece için kullanacağınızı düşündüğünüz bir elbise ise kesinlikle yüksek bir bütçe ayırmayın. Ama uzun yıllar önemli gecelerde giyeceğim bir elbise diyorsanız. Tamam, kesenin ağzını açabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu