Internet

Amazon Satış Ortaklığı Nedir?

Amazon Satış Ortaklığı Nedir?

Affiliate Marketing (Satış ortaklığı), bir ürün, web sitesi, işletme ya da hizmetlerin tanıtımını yaparak elde ettiği kazançlardan komisyon alarak elde ettiği yönteme satış ortaklığı adı verilir.

Amazon satış ortaklığı, üye olan kullanıcıların link adresleri sayesinde sitelerine gelen ve gelen kişilerin 24 saat içerisinde alışveriş yapması durumunda aldığı ürünün türü ve sayısına göre ödeme alma işlemidir. Amazon satış ortaklığı 4 aşamadan oluşmaktadır.

Amazon Satış Ortaklığı Nasıl Olur?

Ürünlerin bir bağlantısı oluşturulur ve müşteriler bu bağlantıya tıklayarak sizin aracılığınız ile ürünün bulunduğu amazon sayfasına gider. Sizin bağlantınız sayesinde müşteri 24 saat içerisinde herhangi bir alışveriş yaptığı zaman bu ortak bir müşteri olarak tanımlanır. Müşterinin alışverişini tamamladıktan sonra dolar olarak komisyonunuzu alan bir ortak oluyorsunuz. Amazon satış ortağı olmak için doğru kanalı seçmek tamamen sizin elinizde. Bir internet sitesi, İnstagram, Pinterest, Blog sayfası, Facebook ya da YouTube gibi sosyal medya platformlarını kullanarak ürünlerin bağlantılarını paylaşabilirsiniz. Lakin amazonun bu sosyal medya platformları için bazı kriterleri bulunuyor. Bu kriterleri yerine getirdiğinizde amazon size hiçbir zorluk çıkarmaz.

Amazon satış ortaklığına ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri üzerinden kayıt olduktan sonra satış ortaklığınızı Japonya, Kanada ve Bütün Avrupa Ülkelerine yayabilirsiniz. Böylelikle her ülke için ayrı ayrı hesap açmanıza gerek kalmadan tek hesap üzerinden kolaylıkla amazon satış ortaklığınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Amazon Satis Ortakligi Nedir
Amazon Satis Ortakligi Nedir

Amazon Komisyon Ücretleri Nelerdir?

Yukarıdaki listede satış ortaklığından elde edilen komisyon miktarlarını görebilirsiniz. Aslında önemli olan sizin bağlantınızı paylaştığınız platformdan, müşteri tıklayarak amazon sayfasına gidiyor. Sizin bağlantınızda cep telefonları bulunuyor. Lakin müşteri cep telefonu almak yerine kitap ya da ofis ürünleri aldı. Sizin bağlantınızdaki cep telefonları komisyonu %6 iken müşterinin aldığı ürünlerin komisyonu ise %10. Yani önemli olan bağlantınızda neyin olduğu değil müşterinin hangi ürünü aldığı. Yani önemli olan müşterilerin dikkatini çekerek amazon sayfasına yönlendirmek ve müşterilerin burada alışveriş yapmasını sağlamaktır.

Amazon Satış Ortaklığında Önemli Tüyolar

  • Bağlantıyı paylaştığınız platformu iyi seçin
  • Müşterilerin dikkatini çekecek ürünler paylaşın
  • Alışveriş yapacak potansiyele sahip müşterileri bulun
  • Yeterli zaman ve emek verin

Yukarıda belirttiğim kriterleri uygulayan bir amazon satış ortağı, kısa sürede yüksek gelirler elde etmeye başlayacaktır.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu