Internet

Artık Instagram’da Reels Üzerinden Alışveriş Yapılabilecek

Instagram’da Reels üzerinden alışveriş yapılabilecek

Birçok kullanıcının video ve fotoğraf paylaştığı Instagram, bir süredir yeni şeyler deniyor. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerin bilincinde olan Instagram  bunu kendi platformuna uygulamaya çalışmak için bir süredir çalışıyor. Yaptıkları çalışmalar ile bu alışveriş özelliğini kendi platformlarında kullanmaya çalışıyorlar.

Şirketin yetkili kişilerinin yaptıkları açıklamaya göre Instagram’ ın içeridisinde bulunan Reels üzerinden kullanıcılar artık alışverişlerini rahatlıkla yapabilecekler .

Artık Instagram üzerinden alışveriş yapılabilecek

Bildiğiniz üzere Instagramda bulunan Reels özelliği kullanıcıların video paylaşmalarını sağlayan bir özellikti. Bu Reels özelliği ile kullanıcılar video paylaşıyor ve orada yeteneklerini sergiliyordu. Peki, ürünleri satma işlemi nasıl olacak?

Ürünler nasıl satılacak

Kullanıcılar yine videolarını yayınlayacaklar ama videonun içerisinde bulunan ürünleri Instagram üzerinden satışa sunabilecekler. Bir bakıma hem video paylaşacaklar hem de ürün satabilecekler. Videoyu izleyen kullanıcı ürünü beğenirse o ürünleri takip edebilecek ve gerekirse mesaj atıp ürün hakkında bilgi alabilecek.

Bu sayede daha çok kullanıcıya ulaşmayı hedefleyen Instagram bu hedefine ulaşır mı onu bilemeyiz ama bu birçok kullanıcın hoşuna gideceği kesin.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu