Kişisel Bakım-Güzellik

BB Krem ile CC Krem Arasındaki Fark Nedir?

Makyaj için sık olarak alışveriş yapıyorsanız, BB krem ile CC kremi görmüşsünüzdür. Her ikisi de birbirine benzer özellikler sunsa da aslında birkaç yönden farklıdırlar. Genel olarak BB krem ve CC kremler çok amaçlı ürünlerdir, makyaj ve cilt bakımını tek bir formülde birleştirirler. Peki, BB kremle CC kremin farkı nedir?

Astar, kapatıcı, makyaj bazı, nemlendirici, matlaştırıcı veya güneş koruyucu olarak kullanılan BB ve CC kremlerin özelliklerine göz atalım.

BB Krem Nedir? Faydaları Neler?

BB krem, cilde faydalar sunan bir makyaj ürünü. Güzellik kremi ya da leke kremi olarak da bilinen bu özel ürün, tam bir koruma sunar. Ciltteki küçük kusurları gizlemek için en iyi seçeneklerden olan BB krem, yüzde makyaj yokmuş hissi verir. BB krem, cilt bakımında tercih edilen bileşenler içerir. Bu da cildinize bakım yaparken, kusurları hafifçe kapatabileceğiniz anlamına gelir. Yapısında genellikle cilt koruyucular, nemlendiriciler, mineraller, cilt sıkılaştırıcı maddeler ve parlatıcılar yer alır. En büyük faydası ise cildi nemlendiriyor olmasıdır. Düzenli şekilde BB krem kullanmak, cildin daha yumuşak bir dokuya sahip olmasını destekler.

CC Krem Nedir? Faydaları Neler?

CC krem de aslında BB kremle benzerdir. Fakat bazı yönleriyle BB kremden ayrılır. Öne çıkan özelliği olarak renk kontrolü sağlaması ve görünümü düzeltmesi sayılabilir. Bir nevi kapatıcılık görevi göre CC krem, cilt üzerindeki renk değişikliğini gidermek amacıyla özel olarak geliştirilmiştir. Ciltteki kızarıklık, donukluk, koyu göz altı halkaları, cilt lekeleri ve sivilce izi gibi durumlarda CC krem kullanılır. Cilde faydaları açısından CC krem, yine BB krem ile benzer özellikler vadeder. Cildi parlatır, korur, gözenekleri sıkılaştırır ve cilt tonunu dengeler. Bununla birlikte CC krem daha açık bir kıvama ve mat bir renge sahiptir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu