Anne & Bebek

Bebek Örgü Battaniye Yapılışı

Bebek Örgü Battaniye nasıl Yapılır ?

Çok eski zamanlar oldukça popüler olan örgü işini zaman zaman günümüzde de görmekteyiz. Günümüzde birçok anne bebeğine örgü işleri kullanmaktadır. Bunun nedeni hem güzel görünmesi hem de bebeğin kendi ördüğü eşyaları kullanmasını istemesindendir. Bu örgülerin içine, battaniye, çorap, hırka, atkı gibi birçok ürün yer almaktadır.

En çok kullanılan örgülerin başında ise bebek örgü battaniye gelmektedir. Peki, bebek örgü battaniye yapılışı nasıldır? Birçok kişi örgüyü çok fazla sevse de, beceremediği için örgü ürünlerini kullanamamaktadır. Bu nedenle bu örgülerin yapılışını araştırmaktadır. Bu örgüler birçok motifte, birçok renkte ve birçok şekilde olabilir.

Bu sizin tercihinize göre değişmektedir. Bunların dışında ise en popüler olanların başında balıksırtı bebek battaniyesi gelmektedir. Hem mavi hem de kırmızı renkleri kullanarak birçok bebeğe uygun olarak yapılabilmektedir.

Bu battaniye türü oldukça yaygın olarak üretilmektedir ve yapımları oldukça kolaydır. Zaman zaman birçok kişiden yardım alarak da örülebilir. Yapılışı ise balıksırtı olan şekiller birer birer önceden örerek ardından birleştirmenizle oluşmaktadır. Oldukça hoş bir görünüme sahip olur ve bebeğiniz bu battaniye ile sıcacık yatağında rahat rahat uyuyabilir.

Battaniyenin yapımında yaklaşık olarak 1 adet yün yumağı gitmektedir. Bebek battaniyesi olduğu için çok fazla büyük yapmaya ve sıkı örmeye gerek yoktur. Görünümü oldukça hoş olan bu battaniye çeşidini örmek yaklaşık olarak 2 gün almaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu