Teknoloji

Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde bilgisayar herkes için gerekli hale geldi. İnsanlar bazı işleri tamamlamak, alışveriş yapmak, internette gezinmek, ödevlerle ilgilenmek, oyun oynamak, makale yazmak ve bilgi aramak vb. için bilgisayar kullanabilir. Hemen hemen herkesin bir bilgisayarı vardır. İlk kez bilgisayar satın alacaksanız ya da bilgisayarınızı yenilemeniz gerekiyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı hususlar olabilir. Şimdi, bunlara birlikte göz atalım.

Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Marka

Öncelikle bilgisayarın markasını düşünmelisiniz. Çoğu insan için marka önemli bir faktördür. Ayrıca piyasada birçok farklı marka var. Genel olarak, dünyanın dört bir yanındaki ünlü markalar, piyasanın en iyileridir.

Hacim ve Ağırlık

Bilgisayar alırken dikkat edilmesi gereken ikinci faktör ise hacim ve ağırlıktır. Kimi kullanıcılar daha iyi bir görüntü deneyimi yaşamak için büyük bir monitörden hoşlanırken, bazıları da kolay taşınabilirlik açısından hafif ve küçük olanlarını tercih eder.

Sabit Disk Kapasitesi ve Hızı

Kaydedilecek çok sayıda dosyanız varsa, daha büyük bir bilgisayar seçmelisiniz. Yeterli bütçeniz varsa, yerleşik SSD olan bir bilgisayar satın alabilirsiniz.

İşlemci

İşlemci, bilgisayarınızın performansını etkileyebileceği için bilgisayarın önemli bir parçasıdır. Genellikle, iyi bir İşlemci iyi bir okuma ve yazma performansı sağlayabilir. 

Veri Deposu

RAM, bir bilgisayarın gerçek zamanlı işlemlerini ve hesaplamalarını gerçekleştirdiği geçici bir karalama defteri veya tuval gibidir. Bir bilgisayardaki RAM ne kadar fazlaysa, bilgisayarın sahip olduğu performans o kadar iyi olur. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu