GündemInternet

Bip Uygulaması Nedir?

Bip Uygulaması Nedir?

Bip Uygulaması Nedir? En çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan Whatsapp’ ın gizlilik sözleşmesini yenilemesi ile beraber kullanıcılar alternatif mesajlaşma uygulamalarına yönlendi. Yeni sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcıların uygulamayı kullanamayacağını belirten Whatsapp’ ın bu sözleşmesinde kişisel bilgilerin Facebook Grup şirketleriyle paylaşılacağı geçiyor.

Kişisel bilgilerinin korunmasına önem veren ve bu sözleşmeyi kabul etmek istemeyen kullanıcılar ise yeni masajlaşma uygulamalarına yönelmiş durumda. Bu uygulamalardan birisi de Türk mühendisler tarafından geliştirilmiş olan Bip Uygulaması.

Kullanıcıların şu sıralar sıklıkla tercih ettiği yerli mesajlaşma uygulaması Bip, kullanıcılar tarafından oldukça kullanışlı bulunuyor. Bip uygulaması kulanıcılarına kaliteli ve güvenilir mesajlaşma imkanı sunuyor. Bip’ in ayrıca ‘En İnovatif Uygulama’ ödülü de bulunuyor. Kullanıcılar Bip üzerinden mesajlaşmanın yanı sıra sesli ve görüntülü aramalar da yapabiliyor.

Bip uygulamasında ayrıca konum paylaşma, caps paylaşma, kaybolan mesaj atma, para transferi yapma, grup mesajlaşması, oyun transferi gibi özellikler de bulunuyor. Uygulamada ayrıca çeviri özelliği de bulunuyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar anında çeviri yapabiliyor ve farklı dillerden kullanıcılarla anında çeviri yaparak mesajlaşabiliyorlar.

Bip Uygulaması Hangi Şirkete Aittir?

Yüzde yüz yerli olan Bip uygulaması Turkcell şirketi tarafından geliştirilmiştir. Kullanıcılar Bip uygulamasını İOS ve Android işletim sistemleri üzerinden kullanabiyorlar. App Store, Google Play ve Huawei App Gallery üzerinden indirilebilen Bip uygulamasını kullanıcılar hiç bir ücret ödemeden kullanabiliyor.

Turkcell’ in kendi uygulaması olan Bip’ i, Turkcell aboneleri internet kotalarından yemeden kullanabiliyor. Turkcell aboneleri Bip üzerinden görüntü, ses ve mesaj paylaşımı yaptıklarında internet kotalarından eksilmiyor. Bu özelliğiyle de Bip özellikle Turkcell aboneleri tarafından tercih edilebiliyor.

Bip Uygulaması Güvenli Mi
Bip Uygulaması Güvenli Mi

Bip Uygulaması Güvenli Mi?

Güvenlik konusunda da öne çıkan Bip’ te mesajlar uçtan uca şifreleme yöntemi ile korunuyor. Mesaj yedekleme özelliğini açtığınızda ise mesajlarınız şifreli olarak yedekleniyor. Yedekleme özelliği kapalı olan kullanıcılar da ise mesajlar kısa süreli ve yine şifreli olarak korunabiliyor.

Bip uygulaması, Whatsapp’ ın yeni sözleşmesiyle güvenli bir mesajlaşma uygulaması arayışına giren kullanıcıların güvenlik isteklerini karşılıyor. Bip kullanıcıları kaliteli mesajlaşma özelliklerini kullanıcılarına güvenli bir şekilde kullanım imkanı sağlıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu