Sağlık

Cilde İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir?

Cilde İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir?

Cildinizin güzelliği görünüş olarak çok farklı. Kremler, serumlar ve maskeler cilde yalnızca dış koruma sağlar. Güzel cildin sırrı her zaman sağlıklı ve besleyicidir. Peki, hangi besinler cilde iyi gelir? Cildiniz size sağlık hakkında bazı bilgiler verir. Kuru veya yağlı cilt, sivilce ve sivilce sorunları, kırışmış ve tahriş olmuş cilt, aslında sağlığınızın zayıfladığını gösterir. Yetersiz beslenme, sağlıksız yemek yeme, vitamin eksikliği vb. Nedenlerle metabolizmanız bozulur. Sağlıksız bir diyet, aşırı kilolu olmak, karaciğer ve kalp gibi organlarınıza ve ayrıca cilde zarar verebilir.

CİLDE İYİ GELEN BESİNLER?

Vücudunuzun ihtiyaç duyduğu tüm besinler cildinizi koruyabilir, güçlendirebilir ve meydan okuyabilir. Kolajeni artırabilen, cilt hücrelerini yenileyebilen ve yaşlanmayı geciktirebilen besinler sağlık ve güzellik için iyidir. Bunlar, cildinizi sağlıklı, pürüzsüz ve genç hale getirmek için diyetinizde bulundurmanız gereken yiyeceklerden bazıları.

OMEGA–3 YAĞ ASİTLERİ

Kuru cilt, pullanma ve siyah noktaların artması, Omega–3 yağ asitlerinin eksikliğinden kaynaklanabilir. Yağ asitleri özellikle cildin nem ihtiyacını karşılayabilir ve cildi yeniden yapılandırabilir. Omega–3 şu besinlerde bulunur: somon, balık, uskumru, ceviz, fındık, badem, soya fasulyesi, baklagiller, brokoli ve nohut.

C VİTAMİNİ

Cildin kocamak sürecini yavaşlatır, kolajen üretimini destekler ve cildin elastikiyet kazanmasına yardımcı olur. Cildinizi parlak, sıkı ve pürüzsüz hale getirmek için diyetiniz C vitamini içeren besinler içermelidir. C vitamini içeren bazı besinler: maydanoz, brokoli, turp, yeşil ve kırmızı dolmalık biber, kivi, kavun, portakal, portakal ve kırmızılahana.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu