Kahve Dünyasi

Dünyanın En Büyük Buzlu Kahvesi Rekoru Kime Aittir ?

Dünyadaki Kahve Rekorları

Kahve, dünyanın birçok yerinde sevilen ve ilgiyle tüketilen bir içecektir. Kahve yalnızca günümüzde tüketilen bir içecek değildir. Kahve kültürünün çok eski yıllara dayandığı bilinmektedir. Bu nedenle dünyada birçok kahve etkinliği düzenlenmekte ve çeşitli kahve rekor denemeleri bulunmaktadır. Bu rekorlardan biri de Güney Korelilere ait dünyanın en büyük buzlu kahvesi rekorudur.

Buzlu Kahve Nedir?

Buzlu kahve özellikle sıcak havalarda tüketilen ferahlatıcı bir içecek olarak karşımıza çıkıyor. Americano veya filtre kahve içerisine yeteri miktarda buz atılarak tüketilen bu serinletici içecek dünyanın birçok yerinde ilgiyle tüketiliyor.

Dünyanın En Büyük Buzlu Kahvesi Rekoru Kime Aittir ?

Hem kahvenin leziz aromasını hem de buzun serinleticiliğini aynı anda hissetmek isteyen kahve severler birçok rekor denemesi yaparak dikkatleri buzlu kahve üzerine çekmek istemişlerdir. Fakat tüm bu dünyanın en büyük buzlu kahvesi rekoru denemelerini geride bırakacak atak Güney Korelilerden gelmiştir. Kahveye bayılan bir millet olan Güney Koreliler tam 14.228 litre buzlu kahveyi dev bir kupa içerisinde sunarak dünya rekorlar kitabına girmeyi başarmıştır. Böylece dünyanın en büyük buzlu kahvesi insanlarla buluşmuş, dev fincandaki buzlu americano kahve severlere ikram edilerek lezzet şölenine dönüşmüştür. İşte bu eylem Dünyanın En Büyük Buzlu Kahvesi Rekoru olarak Guinness rekorlar kitabına girmiştir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu