Dünyanin Enleri

Dünyanin En Popüler 5 Sevimli Hayvani

Bizim tatlı, sevimli dostlarımız… Bazen en yakınlarımızdan bile alamadığımız daha yakın bir sevgiye, huzura, dinginliğe ihtiyaç duyarız. Bize karşılıksız sevginin en güzelini yaşatan sevimli dostlarımıza sığınırız. Kimimizin aile bireylerinden biridir, evcil hayvanlarıdır. Ancak kimilerimiz ise doğal güzellikleri ile birlikte kendi doğasında yaşayan sevimli dostlarımızı bilir, onları uzaktan sever.

Bazen bunalırız, bir karamsarlık içine gireriz. İşte o anda kendimizi sevimli, komik hayvanların video ve fotoğraflarına bakarken buluruz. Onların yaşantılarına şahit olmak bizlere gerçek sevginin ne olduğunu, umudu, saflığı ve dünyanın güzel şeylere de sebep olduğunu öğretir bir kez daha…

Her nerede ve ne şekilde olursa olsun onların gözlerindeki ışığı görmek yaşama sevgisi aşılar içimize. Bu nedenle sizlere yaşam enerjisi katacak, sevimlilikleriyle içinizi ısıtacak dünyanın en popüler 5 sevimli hayvanını derledik.

Kedi

Her türlü şirinlikleri ile hayatımıza güzellik katan kediler, en çok tercih edilen evcil hayvanlardır.  Sakin ve sessiz bir mizaca sahip bu minik dostlarımız bağımsız olarak yaşamayı sevseler de aslında dost canlısıdırlar. Hareketleriyle görünce dayanamayacağımız şirinliklere sahiptirler.

Maymun

Çoğumuzun sevimli ve komik bulduğu maymun dostlarımız, özellikle doğal yaşam parklarında mizaçları ve eğlenceli hareketleri ile herkesin dikkatini çekmektedir. Sevimli oldukları kadar akıllıdırlar da…  Öğretildiği takdirde maymunların 100’e kadar sayı sayabileceklerini biliyor muydunuz?

Panda

Bir hayvan düşünelim ki vahşi bir türe ait, kocaman ama bir o kadar da sevimli ve sempatik olsun. Dünyanın en pofuduk, sarılasımız gelen şirin panda dostlarımız görünüşleri, birbirleri ile yuvarlanışları ile her zaman içimizi ısıtırlar.

Mirket

Afrika’da çöl ortamında koloni halinde yaşayan mirketler, dış tehlikelere karşı yaptıkları gözetleme davranışlarıyla bilinir. İki ayağının üzerine çıkarak gözetleme yapmaları bizlere ise çok sempatik gelir.

Penguen

Antarktika’da yaşayan” buzun imparatoru” olarak adlandırılan penguenler, dünyanın en soğuk yerinde yaşamaları ve üremek için gruplar halinde 100 kilometreyi aşabilen uzun yolculuklar yapmalarıyla bizi şaşırtmanın yanı sıra, tatlı yürüyüşleri ile sevgimizi kazanan en sevimli canlı dostlarımızdandır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu