InternetTeknoloji

Electroneum Nedir?

Electroneum Coin (ETN) Kripto Para Birimi Nedir?

Electroneum Nedir?

Günümüzde kripto paralar, para kazanmanın ve yatırım yapmanın en çağdaş yolları arasında görülmekte ve çeşitli uygulamalar üzerinden gittikçe popülerlik kazanmaktadır. Bu yüzden her gün yüzlerce kişi kripto paralar hakkında bilgi almak istemekte ve yüzlercesi çeşitli kripto para uygulamalarını telefonlarına indirmektedir. 

Electroneum bu uygulamalardan biridir. Electroneum kısaca tanımlamak gerekirse akıllı telefon ve mobil cihazlar aracılığı ile ödeme yapılmasını sağlayan blockcahin temelli bir uygulamadır. 2015 yılında ilk kez geliştirilmeye başlanmıştır. Electroneum’u diğer diğer kripto para uygulamalarından ayıran bazı özellikleri mevcuttur. Bu özelliklerden en önemlisi müşterileri tanıma ve bu yol ile dolandırılma riskini azaltacak bir takım güvenlik önlemleridir.

Şirketin açıklamalarına göre uygulama yüzde elli bir oranında saldırılardan zarar görmemektedir. Bu özelliği sayesinde electronuem en güvenilir ve en sağlam blockcahin uygulamalarının başında gelmektedir.  ETN, uygulamayı kullanan kullanıcılar için aktif bir şekilde yükselen bir grafik oluşturulmasına olanak sağlamaktadır.

electroneum coin nedir
electroneum coin nedir

Electroneum Coin Nasıl İdare Edilmektedir?

ETN’nin oldukça popüler bir kullanıcı kitlesi bulunmakradır. Bu açıdan bakıldığında 2019 yılı verilerine göre toplamda 2.7 milyon kişi ETN uygulamalarına kazandırılmıştır. Diğer kripto paralara göre ETN’nin oldukça gelişmiş bir kurumsallaşması bulunmaktadır. Bu bakımdan çoğu kripto paranın bir twitter uygulaması bile bulunmazken ETN’nin facebook ve twitter gibi sosyal medya hesapları bile olmakta ve çok sayıda takipçisi bulunmaktadır.

ETN’nin Richard Ells tarafından yönetilmekte olan on iki kişik bir çalışma ekibi bulunmaktadır ve çıkış noktası İngiltere’dir. Kurulduğu günlerde amacı mobil oyunlar bünyesinde oyun içi satın almalarda kullanılan bir para birimi olmaktı. Daha sonra ilgi alanını büyütmüş ve banka hesabı olmayan insanların yaşadığı yerlere yani gelişmekte olan ekonomilere odaklanmaya başlamıştır.

Elctroneum’un ilgisini yönlendirdiği bu ekonomilere örnek olarak Güney Amerika ve Afrika ülkeleri verilebilmektedir. Uygulama bu tarz ülkelerde yaşayan insanlara küresel ekonomiye giriş için bir anahtar görevi görmektedir. Electronuem uygulamasını günde binlerce kişi kullanmaktadır ancak uygulama açıklamalara göre çok az miktarda enerji tüketmektedir.

Electroneum Coin Özellikleri Nelerdir?

 Güncel olarak Electroneum hala mobil ödemelere odaklanan bir işleyişe sahiptir. Aynı zamanda gelişebilmek adına başta XIUS ve Bmedia olmak üzere çeşitli e-ticaret şirketleri ile ortaklıklar kurmaktadır. Mobil akıllı telefonlar aracılığı ile bu Electroneum uygulamasına erişilebilir ve sanal madencilik faaliyetleri yapılabilmektedir.

Electroneum uygulaması bi hesap oluşturulduğu an hesaba ait bir cüzdan oluşturmaktadır. Electroneum dünya çapında sivil toplum kuruluşları tarafından yönetilmekte olan ilk ve tek sanal para birimi olma özelliğine de sahiptir. Ayrıca uygulama kendi telefonuna sahip olması özelliği il oldukça ilgi çekicidir. Buna göre yaklaşık seksen dolara bir ETN telefonu alabilirsiniz. Bu telefon gelişmekte olan ülkelerdeki kullanıcılar için uygun fiyatlı bir ürün oluşturma amacı gütmektedir.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu