Internet

Facebook’un Hafıza Okuyan Aygıtı Deşifre mi Oldu ?

Facebook’un Hafıza Okuyan Aygıtı Deşifre mi Oldu ?

Facebook bir zihin okuyucu üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Şirkette sızdırılan bir toplantının kaydı gizli projeyi ortaya çıkardı.

Personeli ile özel bir Facebook toplantısının ses kaydını kimin sızdırdığı belli değil. Ancak, kayıtlar BuzzFeed News’da yayınlandı. Toplantıda okuyucunun zihninin ve o cihazın satış planlarının tartışıldığı anlaşıldı.

Facebook Hafıza Okuma Aygıtı Satışa çıkaracak Mi?

Kayda göre, Facebook teknoloji baş mesul’u Mike Schroepfer, toplantıda düşüncelerin bir sinir sensörü aracılığıyla bir video oyununa aktarılabileceğini söyledi. Bu teknoloji ile zihnin düşünceleri bir oyunda gerçeğe dönüşebilir. Düşünceler bilgisayarda komut girişi olarak kullanılabilir. Kayıtlar ayrıca Schroepfer’in ürün piyasaya sürülmeden önce endişelendiğini gösteriyor.

Teknoloji Başkanı, doğru şekilde atılması gereken güven ve gelişme adımlarının kaydın devamı için önemli olduğunu söyledi: “Bu teknolojinin olumsuz yönleri yaşanmadan kullanılacaktır”.

Facebook tarafından akışlı ses kaydı ile geliştirilen bir zihin okuma aracı olarak ortaya çıktı. Buna dayanarak, şirket geçen yıl CTRL-Labs adlı bir sinirsel arayüz çalışmasını 1 milyar dolara satın aldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu