Internet

İnternet Üzerinden Gelir Elde Etme Yöntemleri

İnternet Üzerinden Gelir Elde Etme Yöntemleri

Günümüzde internetin bu kadar çok yaygın kullanımının neticelerinden birisi olarak insanların internet üzerinden farklı yöntemler ile gelir elde etmeye başlamış olduğunu gözlemleyebiliriz. Eğer sizde bulunduğumuz bu dönem içinde kendiniz için yeni ek gelir veya yan gelir yöntemleri arıyorsanız bu yazımızda sizler için derlemiş olduğumuz yöntemleri deneyebilirsiniz.

Anketlere Katılın

Birçok firma ve marka piyasada güncel olarak bulunan ya da piyasaya yeni sunmayı düşündükleri hizmet veya ürünleri için potansiyel müşterilerine yaptıkları anketlerde aldıkları cevaplara göre kendilerine yol çizmektedir. Firmalar bu süreç için anket siteleri ile birlikte çalışmaktadırlar. Sizde anket sitelerine üye olarak ve sitelerin sizlere sunmuş olduğu anketleri çözerek anket başına gelir elde edebilirsiniz. Kazancınız belirli miktara ulaşınca parayı hesabınıza çekebilirsiniz.

Reklam İzleyin

Eğer uğraşsız bir gelir yöntemi istiyorsanız internet üzerinden reklam izleyerek para kazanma yöntemini uygulayabilirsiniz, bu yöntemin kazanç miktarı çok düşük fakat damlaya damlaya göl olur ve ben çok uğraşmadan bir miktar gelir elde edeyim derseniz bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu yöntemi daha fazla gelir elde edebilmek adına yabancı sitelerde uygulayarak döviz cinsinden gelir elde edebilirsiniz.

Mail Okuyun

Az uğraş ile azda olsa gelir elde etme yöntemlerinden biriside mail okuyarak karşılığında para kazanmaktır. Mail okuyup karşılığında gelir elde edebileceğiniz birçok internet sitesi mevcut, bu sitelere kayıt olup belirttiğiniz mail adresinize gönderdikleri mailleri okuyarak, hatta gerektiğinde geri bildirimde de bulunarak karşılığında gelir elde edebilirsiniz.

Makale Yazın

Eğer ki araştırmaktan ve yazmaktan keyif alıyorsanız makale yazarlığı yaparak emeğinizin karşılığında gelir elde etmeniz mümkün. İnternette birçok makale alım ve satım sitesi mevcut. Bu sitelerden birisine üye olarak istediğiniz konular üzerine makale yazıp satabilirsiniz veya sitelerde bulunan ilanlara tıklayıp gelen siparişler doğrultusunda makale yazarak gelir elde edebilirsiniz. Bir başka seçeneğiniz ise forum sitelerine ücretli makale yazımı konulu ilanlar açarak müşteri toplamak ve müşterilerinizin taleplerine göre makale yazmak.

Online Ticaret Yapın
  

İnternet üzerinden alım ve satım yani ticaret yaparak gelir elde edebilirsiniz. Bu yöntemde internette uygun fiyata bulduğunuz sıfır veya ikinci el ürünleri satın alıp sonrasında daha yüksek rakamlara satarak kazanç sağlayabilirsiniz. Bu konuda size tavsiyemiz ürünleri ve fiyatları iyi analiz etmenizdir. Mümkünse bu yöntemi iyi tanıdığınız ve piyasasını iyi bildiğiniz ürünler için uygulayın.

Dropshipping
  

Dropshipping bir internet üzerinden ticaret yöntemidir. Fakat bu yöntemde yatırım yapmayacaksınız ve elinizde stok bulundurmayacaksınız. Bu durum sizi birçok maliyetten kurtaracak çok faydalı bir yöntemdir. 1 numaralı bir internet sitesinde çok uygun fiyata bulduğunuz bir ürünü, o ürünün hiç ilanının olmadığı veya çok daha yüksek rakamlara ilana koyulduğu 2 numaralı bir internet sitesine ilan olarak koyunuz. 2 numaralı sitede müşterileriniz sizden sipariş geçtikçe sizde ürünü 1 numaralı internet sitesinden çekip 2 numaralı internet sitesindeki müşterinize yönlendirerek iki satış rakamının arasındaki miktarı gelir olarak kendi cebinize koyacaksınız.

Stok Fotoğrafçılığı
  

İnternette telif haklarının bu kadar hassas olması neticesinde birçok internet sitesi telif durumuna takılmamak adına bünyesinde kullanacağı fotoğrafları satın almayı tercih etmektedir. Sizde bu durumu gelir elde edebilmek adına bir fırsat olarak değerlendirebilirsiniz. Eğer ki fotoğrafçılık hobiniz varsa veya bu işi zaten profesyonel olarak yapıyorsanız çektiğiniz güzel ve kaliteli fotoğrafları fotoğraf alım siteleri internet üzerinden satarak gelir elde edebilirsiniz.

İnternet Üzerinden Gelir Elde Etme Yöntemleri
İnternet Üzerinden Gelir Elde Etme Yöntemleri

Tasarımcılık
 

Eğer ki tasarım yapabilme konusunda bilgi ve yetenek sahibi iseniz internet üzerinden iş alarak aldığınız işler doğrultusunda tasarımlar müşterilerinizin isteğine göre yapıp gelir elde edebilirsiniz. Bu yöntem için dilerseniz hazırda yapmış olduğunuz tasarımları satabilir, dilerseniz sipariş doğrultusunda tasarımlar yapabilirsiniz.

Online Eğitim Verin
  

Yeterli derecede bilgi sahibi olduğunuz konular üzerine internette vereceğiniz ilanlar doğrultusunda öğrenciler toplayıp öğrencilerinize bu konular üzerine eğitimler vererek karşılığında gelir elde edebilirsiniz.

Dijital Kitap Yazın
  

Yazar olmak için illa yazdığınız kitabı bir yayınevi ile anlaşıp bastırarak satmanıza gerek yoktur. Dilerseniz yazdığınız bir kitabı dijital platformlara yükleyerek dijital olarak satışını yapabilirsiniz. Bu yöntemin gelir miktarları kişiden kişiye ve kitaptan kitaba oldukça değişkendir. Kazanacağınız miktar tamamen size, yazdığınız kitabın kalitesine ve yaptığınız reklama bağladır.

Organik Ürünler Satın
  

Başta kanser olmak üzere birçok hastalığın bu kadar yaygınlaşmasından ötürü insanlar günümüzde organik ürünlere yönelmiş durumdadır. Sizlerde bu durumu bir fırsata çevirerek organik ürünler üretip bu ürünleri internet üzerinden satarak gelir elde edebilirsiniz. Organik oyuncak, sabun, reçel, tarhana, makarna, salça ve dahası birçok ürünü üretip internet üzerinden satabilirsiniz. Hatta internette sadece organik ürünlerin alım ve satımı üzerine kurulu birçok internet sitesi de mevcut, bu siteler üzerinden de satış yapabilirsiniz.

Baskılı Ürünler
  

Günümüzde birçok insan kendileri için anlamlı veya güzel dizaynların basılı olduğu kişiselleştirilmiş olan ürünlere talep gösterdiği bir gerçek. Sizlerde baskılı ürünler üretip bu taleplere karşılık vererek karşılığında gelir elde edebilirsiniz. Tişört, şapka, kupa bardak ve dahası birçok ürüne baskı yaparak özel tasarım baskılı ürünlerinizi satışa sunabilirsiniz. Dilerseniz kendi istediğiniz dizaynları basıp ürünleri satışa çıkarabilir, dilerseniz gelen siparişler doğrultusunda müşterilerin istediği dizaynları basıp satabilirsiniz.

3D Yazıcı Üretimi Ürünler
  

Artık çok uygun fiyata sıfır veya ikinci el üç boyutlu yazıcılar alabilmek mümkün. Sizlerde uygun fiyata bir üç boyutlu yazıcı satın alıp üç boyutlu yazıcı vasıtası ile ürettiğiniz ürünleri internet üzerinden satarak gelir elde edebilirsiniz. Dilerseniz kendi beğendiğiniz modelleri üretip ilanlara koyup satarak gelir elde edebilir, dilerseniz müşterilerden gelen siparişlere ve modellere göre ürün üretip gelir elde edebilirsiniz.

Oyun Oynayın
  

Oyun oynamaktan keyif alıyor iseniz bu yöntemimiz çok hoşunuza gidecek. Çünkü bu yöntemimizde sadece oyun oynayıp gelir elde edebilirsiniz. Birçok online oyunda oyun içi ticaretin olduğu gibi oyunlara ait materyallerin, oyun paralarının ve oyun karakterlerinin gerçek para karşılığında satışı da olmaktadır. Sizlerde gelir elde edebileceğiniz, size hitap eden oyunları oynayarak oyunlardaki emeğinizi başka insanlara satıp karşılığında gelir elde edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu