InternetTeknoloji

Iphone 13, İnternet Söz Konusu Olduğunda Sınırları Zorlayacak

Iphone 13, İnternet Söz Konusu Olduğunda Sınırları Zorlayacak

Apple’ın iPhone 12 serisini tanıtmasından bu yana sadece kısa bir süre geçmiş olsa da, sipariş vermek ve yeni bir telefon almak için bekleyen kişi sayısı oldukça fazla bir durumda olduğu görülüyor. Tabii ki kullanıcı taleplerindeki artış, teknolojinin gelişimini ciddi bir şekilde hız kazandırdı. Bu bağlamda iPhone 13’ün özellikleri şimdiden konuşulmaya başlandı.

Bu yıl tasarım ve HDR video kaydı gibi özelliklerde yapılan değişiklikler ile Apple’ın önümüzdeki yıl neler sunacağı konusunda çok fazla merak uyandırıyor. Bunun nedeni ise iPhone 12 ile sunulan yenilikleri yetersiz bulanların sayısının çok fazla olmasıdır.

iPhone 13, Wi-Fi 6E teknolojisiyle beraber gelebilir!

iPhone 12 serisi cihazında Wi-Fi 6‘ya yer vermiş olan Apple firması 2021 yılının Eylül ayında tanıtımını yapacağı iPhone 13 serisinde Wi-Fi 6E ile beraber kullanıcı karşısına geleceği beklenmektedir. Aynı zamanda Barclays’deki analistler, bir takım iPhone 13 modellerinin Cirrus Logic’in üretimini yaptığı oldukça yeniliğe sahip bir güç dönüştürme çipine sahip olacağına da dikkat çekiliyor.

Wi-Fi 6E nedir?

2020 yılının başlarında tanıtılan WiFi 6E standardı, Wi-Fi 6 ile aynı özelliklere sahip. Fakat en büyük avantajı ise 6 GHz frekansı kullanım görmesidir. Bu yaşanan durum, daha fazla kapsam alanını düşük konumda gecikme süreyle beraber yüksek hızların elde edilmesini sağlıyor. Böylelikle ne gibi bir gelişim kat edeceği ise şimdiden merak uyandırıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu