Kişisel Bakım-Güzellik

Kuru Ciltler Için Cilt Bakımı Önerileri

Kuru ciltler için cilt bakımı önerileri nelerdir ?

Kuru cilt özellikle de kışın soğuk havalarda büyük bir problem haline gelebilir. Cilt kurulukları cildin burun kenarları, dudak üstü gibi belirli bölgelerde olabiliceği gibi tüm yüzde de kendini gösterebilir. Kuru ciltliyseniz cildinize özel bakımlar ve nemlendirmeyle kuruluğun önüne geçebilirsiniz. Işte kuru ciltler için cilt bakımı önerileri:

  • Öncelikle sabah ve akşam cilt temizliğinizi yapmalısınız. Ancak cilt temizliğinizi yaparken köpük formlu ya da sabun içerikli ürünler kullanmamalısınız. Bu tür ürünler cildinizi daha da kurutucaktır. Krem ya da jel formlu ürünler kullanmalısınız.
  • Cildinizi temizledikten sonra derinlemesine arındırmak için tonik kullanabilirsiniz. Tonik seçimi yaparken içerisinde alkol bulunmyan doğal ürünler tercih etmelisiniz. Alkol de tıpkı sabun gibi cildinizi daha da kurutur.
  • Kuru ciltler için en önemli aşama da nemlendirme. Cildinize uygun doğru bir nemlendiriciyi günde en az iki kere kullanabilirsiniz. Nemlendiricinizin etkisiniz arttırmak için nem hapsedici maskeler de kullanabilirsiniz.
  • Cilt kuruluğuyla dışardan savaşmak kadar içerden savaşmak da önemlidir. Cildinizin nemli ve parlak kalması için bol bol su tüketmelisiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu