Teknoloji

Pi Coin Kripto Para Birimi Nedir ?

Pi Coin Kripto Para Birimi

Teknolojideki hızlı gelişmelerle birlikte dünya genelinde dijitalleşme %80’i geçmiş durumda. Bunun yanı sıra özellikle son 5 yılda sanal paralar hayatımızın merkezine girmiş durumda. Pi Ağı, son zamanlarda ismini sıklıkla duymaya başladığımız Kripto Para Birimlerinden bir tanesi. Akıllı telefonlar ile kolaylıkla Pi madenciliğini yapabilirsiniz.

2019 yılının ortalarında 3 Stanford Üniversitesi mezunu tarafından ortaya çıkarılan Pi Kripto, popülerliğini hızla yakaladı.

Pi Kripto Para Prensipleri

Pi Network, kullanıcıların dilediği mobil cihazı kullanarak Pi Kripto Parasını elde etmesine olanak sağlar. Böylelikle para biriminin de zamanla nasıl bir hal aldığını kolaylıkla görebiliyoruz. Bitcoin, oldukça fazla elektrik tükettiği için son zamanlarda oldukça eleştiri almaya başlamıştı. Pi Kripto Para Birimi ise tamamen zamana ayak uydurması sayesinde çevre dostu olarak ta kabul ediliyor.

Pi Network, yüksek miktarda elektrik ihtiyacına gereksinim duymadan Proof-of-Work algoritması kullanmaktadır.

pi coin nedir
pi coin nedir

Pi Coin Kripto Para Ağının geliştirme Adımları Nelerdir?

  1. Tasarım ve Token Dağıtım aşaması

Sunucu, çalışmaya başladıktan sonra sistemi olmayan bir şekilde davranır. Bu nedenle kullanıcıların deneyimleri ve davranışlarına göre iyileştirmeler yapar. Kullanıcılar tarafından madeni paralar basıldıktan sonra canlı ağ aktif hale gelecektir.

  1. Test sürücüsü Ağı

Ana sağlayıcı başlamadan önce sistem test için hazır hale gelecek. Bu sebeple sistemde güven sorunu var mı yok mu kontrol edilebilecek ve herhangi bir sorun oluşması durumunda ana sağlayıcı başlamadan sorunlar giderilebilecek.

  1. Ana sağlayıcı ağ

Test ağı sorunsuz bir şekilde taramasını gerçekleştirdikten sonra, kullanıcıların madenleri tamamlanmış ise ana sağlayıcı aktif hale gelecek. Sistem sorunsuz halde çalışır duruma geldiğinde sonsuz döngü içerisinde madencilik de aktif olarak kullanılabilecek.

Pi Coin Kripto Madenciliği Nasıl Yapılır?

Changelly isimli uygulama sayesinde, Android ya da iOS işletim sistemine sahip mobil cihazların kullanılması gerekmektedir. Daha sonra sırasıyla;

  1. iOS için App Store uygulamasına Android işletim sistemi Google Play Sotere uygulamasına girin.
  2. Arama kısmından Pi Ağı kelimesini aratın.
  3. Karşımıza çıkan uygulamayı indirerek; Telefon numarası ya da Facebook aracılığı ile sisteme giriş yapın. Daha güvenli ve sağlıklı olması sebebiyle telefon numaranız ile kayıt olmanızı öneririz.
  4. İkamet adresinizi, Telefon numaranızı ve Ülkenizi seçerek girin.
  5. İsim, Soy isim ve Kullanıcı adınızı girin.

Kayıt aşamasını tamamladıktan sonra her bir kullanıcıya 1 Pi verilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu