Internet

Twitter Nedir?

Twitter Nedir?

Twitter uygulaması, kullanıcıların 280 karakterle sınırlı olan gönderiler yazabildiği bir sosyal ağ çeşididir. Son verilere göre bu sosyal medya platformunun kullanıcısı ortalama 321 milyona ulaşmıştır.

Twitter Ne Demektir?

Uygulama, tweet ismi verilen kısa iletiler gönderip almanıza imkan tanıyan bir Mikroblog sistemidir. Ayrıca, profilinizde oluşturduğunuz gönderiler ilgili web sitelerine ve kaynaklara bağlantılar içerebilir. Kullanıcılar, diğer kullanıcıları takip edebilir. Birini takip ederseniz, o kişinin gönderilerini Anasayfa akışında görebilirsiniz. Bu sosyal medya platformu aracılığıyla, kişisel ilgi alanlarınıza uyum sağlayan kişi ve kuruluşları takip etmeyi seçebilirsiniz.

Kendi Tweet’lerinizi oluşturabilir ya da başkaları tarafından Tweet’lenen bilgileri tetweet’leyebilirsiniz. Bu eylem, gönderilerin çok sayıda kullanıcı ile hızlı ve verimli bir şekilde paylaşılması anlamına gelir. Twitter, akademisyenlerin yanı sıra öğrenciler, politikacılar ve halk arasında da giderek daha Popüler hale geliyor. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu