GündemInternet

Whatsapp Sözleşmesi Nedir?

Whatsapp Sözleşmesi Nedir?

Sosyal medyada birçok kullanıcısı bulunan Whatsapp geçtiğimiz günlerde kullanıcıları sinirlendirecek bir karara imza attı. Whatsapp’ın almış olduğu yeni karar ile 8 Şubat tarihine kadar kullanıcılara bir Sözleşme gidecek. Bu sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcılar 8 Şubat tarihinden sonra Whatsapp uygulamasını kullanamayacak. Peki, bu Whatsapp sözleşmesi ne anlama geliyor?

Whatsapp Sözleşmesi Nedir?

Whatsapp sözleşmesi uygulamanın 8 Şubat tarihinde kullanacağı yeni gizlilik politikasıdır. Bu sözleşme ile Whatsapp uygulaması artık Facebook ile rahat veri alışverişi yapabilecek. Bu durum elbette Whatsapp kullanan kullanıcıları tedirgin etti. Birçok kullanıcı şimdiden Whatsapp uygulamasını sildi.

Whatsapp Sözleşmesini kabul etmek zorunlu mu?

Bu sözleşmeyi kabul etmek elbette zorunlu değil. Sözleşmeyi kabul etmeyebilirsiniz. Ancak kabul etmeme durumunuzda Whatsapp uygulamasını 8 Şubat tarihine kadar kullanabilirsiniz. Ondan sonra Whatsapp kabul etmediğiniz için sizi engelleyecek.

Whatsapp uygulaması bu sözleşme ile hangi verilere erişecek

1-) Hesap bilgilerine

2-) Bütün Mesajlar

3-) Ödeme verileri

4-) Bağlantılar

5-) Konum bilgileri

6-) Kullandığınız Çerezler

7-) Kayıt bilgilerine

8 -) Üçüncü taraf hizmetleri

9-) Başka insanların sizin hakkınızda sağlamış olduğu bilgilere

10-) Durum bilgisine

Whatsapp Sözleşmesi Nasıl Kabul Edilir?

Bu sözleşmeyi kabul etmek için öncelikle Whatsapp uygulamasının sizin telefonunuza sözleşmeyi göndermesi gerekir. Bu gönderme işlemi ise şöyle olur. Siz Whatsapp uygulamasını açtığınızda karşınıza bu sözleşme çıkar. Siz sözleşmenin maddelerini okursunuz. Eğer kabul etmek istiyorsanız Kabul Et butonuna basarsınız. Yok ben kabul etmek istemiyorum diyorsanız İptal butonuna basarsınız.

Whatsapp Sözleşmesi Nasıl İptal Edilir?

İptal etme işleminde ise İptal butonuna bastıktan sonra 8 Şubat tarihine kadar Whatsapp uygulamasını kullanabilirsiniz. Ancak burada yapmanız gereken bir şey var. O da Hesabınızı silmektir. Hesabınızı silmek sizin Whatsapp uygulamasında bulunan bütün verilerinizi silmek için kullanılır. Hesabı silme için ilk iş Ayarlar butonuna tıklamak. Daha sonra açılan sayfada Hesap butonuna tıklayın. Daha sonra en altta Hesabımı sil yazısını göreceksiniz. Ona tıklayın ve adımları teker teker yapın. İşlemlerin hepsi bittikten sonra Hesabınız silinecektir.

Ancak bu silme işleminin Whatsapp da bulunan tüm fotoğraflarınızı, gruplarınızı ve mesajlarınızı sileceğini lütfen unutmayın. Ayrıca Google Drive yedeğinizde silinecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu