Kişisel Bakım-Güzellik

Yağlı Ciltler için Cilt Bakımı Önerileri

Yağlı ciltler için cilt bakımı önerileri nelerdir ?

Yağlı cilt, doğru bir bakım yapılmadığı takdirde siyah nokta ve sivilce sorunlarına yol açabilir. Ciltteki sebum birikerek ciltte yağlanmaya yol açar. Bunun önüne geçmek için cildinizi doğru temizlemeli ve doğru bir cilt bakımı uygulamalısınız. İşte sizlere yağlı ciltler için cilt bakımı önerileri:

  • Cilt üzerinde biriken sebumu temizlemek önemlidir. Bu nedenle sabah akşam yüzü temizleyici ürülerle bereber yıkamak gerekir. Yağlı cildinize uygun köpük ya da jel temizleyicilerle ya da cildinize zarar vermeyecek doğal içerikli bir sabunla cilt temizliğinizi yapabilirsiniz.
  • Cildiniz yağlıysa temizledikten sonra peeling yaparak gözeneklerinizi arındırabilirsiniz. Peeling seçerken içerisinde plastik partiküller bulunmayan doğal içerikli peelingler seçmelisiniz.
  • Yağlı bir cildinizin olması nemlendirme adımını atlayabileceğiniz anlamına gelmez. Su bazlı ince bir nemlendiriciyle cildinizi neme doyurmalısınız.
  • Yağlı ciltler için maske yapmak önemli bir cilt bakımı adımıdır. Cildinize uygun bir maskeyi haftada iki ya da üç kere yapmanız cildinizdeki yağı dengeleyecektir. Kil maskeleri yağlı ciltli insanlar için iyi bir seçenektir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu