Internet

Youtube’un Uyku Özelliği nasıl Kullanılır ?

Youtube’un Uyku Özelliği nasıl Kullanılır ?

Youtube geçtiğimiz zamanlarda kullanıcılara uyku özeliğini sundu. Ancak birçok kişi bu özelliğin farkında bile değil. Bu yazımızda Youtube’un uyku özelliği modunu sizlere anlatacağız.

Günümüzün birçok kısmını bilgisayar, telefon ve tablet başında video izleyerek geçiriyoruz. Bu yetmezmiş gibi yatağa girdiğimizde bile uyumadan önce telefon kullanmaya devam ediyoruz. Genellikle video odaklı olan bu durum uykunun gerçekten düşmanı. Yaymış olduğu mavi ışık sizin uykunuzda sorunlar yaratıyor. Youtube bu durumu düşünerek uygulamasına uyku özelliği getirdi. Peki, nedir bu uyku özelliği nasıl kullanılır?  Gelin hep birlikte bakalım

Uyku Özelliği Modu

Bildiğiniz gibi kullanıcılar Youtube üzerinde bulunan hesap kısmından izlenme sürelerine bakabiliyordu. Burada bir haftalık veriler yer alıyordu ve kullanıcılar video izlerken geçirdikleri zamanı buradan kontrol edebiliyordu.

Youtube bu özelliğin içerisine bir özellik koydu. O da uyku modu. Bunu aktif etmek için yapmanız gereken çok basit.

Uyku özelliği kullanıcıların Youtube üzerinde çok faza vakit geçirmesini engelleyen bir özellikti. Bu özellik sayesinde yapacağınız saati ayarlıyor ve o saate geldiğinizde Youtube sizi uyarıyor. Videoyu izlemeyi bırakmanızı ve yatmanızı söylüyor. Özellik ise şöyle aktif ediliyor.  

Adım 1       

Youtube uygulamasına gidin.

Adım 2

Uygulamayı açtıktan sonra profil veya hesap yazısına tıklayın.

Adım 3

Çıkan ekranda izlenme süresi butonuna tıklayın.

Adım 4

Daha sonra altta bulunan uyku vaktini hatırlat butonuna tıklayın ve yatacağınız başlangıç saatini girin. Tamam tuşuna basın. Hepsi bu kadar. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu