Kişisel Bakım-Güzellik

Yüz Yogası Nedir?

Yüz yogası nedir? Ne işe yarar?

Özellikle Asyalıların kullandıkları yüz yogası ciltteki bir çok sorunun da önüne geçen bir yöntem. Özellikle kırışıklara ve sarkmalara yüz yogasının iyi geldiği gözlemlenmiştir. Egzersiz nasıl vucüdumuzu toparlayıp sıkılaştırıyorsa yüz için bir egzersiz olan yüz yogası da yüzü sıkılaştırıp toparlar.

Yüz yogası yüzün farklı bölgeleri için çeşitli şekilde uygulanabilir. Bir çok farklı hareket vardır. Örneğin yanaklar için yanaklarınızı şişirip bir süre bekleyebilirsiniz. Aynı şekilde yanaklarınızı içeri doğru çekip bekleyebilirsiniz de. Balon şişirmek de yüz için egzersiz gibidir. Hem yanaklar hem de dudaklar için etkilidir.

Yüz yogası aynı zamanda yankları ve gıdıyı inceltmek için de kullanılır. Yanakları inceltmek için nefes tutup yanakları şişirme egzersizini deneyebilirsiniz. Gıdı için de başınızı yukarı kaldırıp alt çenenizi öne getirerek gıdınızı sıkılaştırabilirsiniz.

Yüz yogasıyla kaşlarınızı yukarı da kaldırabilirsiniz. Elinizin üç parmağını kaşlarınızın üstüne koyup masaj yaparak yukarı kaldırabilirsiniz.

Yüz yogasını ilk uygulamaya başladığınız andan itibaren yüzünüzde parlaklık ve canlılık hissetmeye başlarsınız. Sürekli uygulamanız halinde de yüzünüzün incelip sıkılaştığını gözlemleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu