Dünyadan

Zamanda yolculuk yaptığını iddia eden insanlar

Zamanda yolculuk efsanesini bir çok bilim kurgu filminde görmüşüzdür. Peki gerçekte zamanda yolculuk yapmak mümkün mü? İşte zamanda yolculuk yaptığını iddia eden insanlar ve onların şok edici iddiaları…

Alexander Smith

Alexander Smith adlı kişi iddia ettiğine göre 1981 yılında CIA için çalışırken gizli bir deney çalışması sırasında zamanda yolculuk yaptı. Yayınlanan YouTube videosunda Smith cebinden uzun, yeşilimsi, fütüristik görünümlere sahip binalardan oluşan bir fotoğraf çıkarıp bunun 2118 yılına ait olduğunu söylüyor. Bunun yanı sıra Smith uzaylıların bir süredir dünyamıza ziyarete geldiğini ve devlet adamlarıyla gizli görüşmeler yaptıklarını da iddia ediyor.

Charlotte Anne Moberly ve Eleanor Jourdain

Moberly ve Jourdain, 1901 yılında Paris’ e yaptıkları bir gezi sırasında Versailles civarında kısa bir tur yaptıktan sonra Petit Trianon’ u ziyaret etmeye karar verdiler. Petit Trianon’ u bulmak için turist rehberinden yararlanan ikili yanlışlıkla bir ara sokağa girdiler ve iddialarına göre bu ara sokakta zamanda yolculuk yaptılar. İdialarına göre o ara sokakta geçmişten insanları hatta Marie Antoinette’ yi dahi gördüler. Daha sonra deneyimlerini kitap haline getirdiler ancak eleştirmenler gerçek olup olmaması konusunda şüpheli kaldı.

John Titor

John Titor, 2000 yılında internet forumlarında dolaşarak 2038 yılından geldiğini ve o dönemde bulunmayan 1975 model bir bilgisayarı almak için geldiğini iddia etmiştir. Titor eğer bilgisayarı bulamazsa 2038 yılında çıkacak büyük bir problemden bahsetmiştir. İddiasına göre 2015 yılında çıkacak olan üçüncü dünya savaşında sisteme karşı gelen bir askerdir. Geçmişe giderek alması gereken bilgisayar sayesinde savaşı kazanabileceğini fakat zamanda bir sapma yüzünden 2000 yılına geldiğini ve burada mahsur kaldığını söylemiştir. Forumlarda kehanetlerde bulunan zaman yolcusu 2004 yılında arkasında bir çok teori bırakarak ortadan kaybolmuştur.

William Taylor

1 Ekim 2018’ de apexTV adlı YouTube kanalında çok ilginç bir video yayınlandı. Videoda 8973 yılına gittiğini iddia eden William Taylor isimli bir zaman yolcusu, yalan dedektörü testine sokuluyor ve testi geçiyor. Bir zaman yolcusu olduğunu iddia eden William Taylor, 8973 yılına gittini ve İngiliz hüküemeti tarafından desteklenen bir projede telepatik insan robot melezleriyle karşılaştığını söyledi. Ayrıca 3000 yılına da gittiğini söyleyen Taylor’ un tüm söyledikleri yalan dedektörü testinden de geçti.

Noah

Zamanda yolculuk yaptığını iddia ederek ‘2030 yılından geldim’ diyen Noah, kehanetlerini sosyal medyada çektiği viedolarla paylaşmıştı. Bir takım kehanetler sıralamış ve bu kehanetler bir bir tutmaya başlayınca da popüler hale gelmişti. Daha sonra yalan dedektörüne giren Noah’ ın bu testten başarıyla geçmesi büyük yankı uyandırmıştı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu