Internet

Zoom Programi Nasil Kurulur ?

Zoom Programi Nasil Kurulur ? Zoom Uygulaması Nasıl Kurulur? Zoom Uygulaması Telefondan Kullanılabilir Mi?

Son dönemlerin en popüler iletişim uygulaması olan Zoom üzerinden her gün binlerce görüşme gerçekleştirilmektedir. Bu da uygulamanın popülaritesinin artmasına ve daha geniş kitlelere ulaşmasına vesile olmaktadır. Konu ile ilgili olarak uygulamayı indirmek isteyen kişilerin ise yapması gereken bazı işlemler vardır.

Bu arada uygulamayı indirmek için herhangi bir ücret ödenmediğini de belirtmek gerekir. Aynı durum uygulamayı kullanma aşamasında da geçerlidir. Ancak uygulamanın bazı özellikleri premium kullanıcılara özel olarak açılmış vaziyettedir. Bu kısımdaki özelliklerden faydalanabilmeniz için Zoom uygulamasına belli bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

Zoom Uygulaması Nasıl Kurulur?

İlk olarak uygulamanın kendi web adresi olan zoom.us sitesine giriş yapılmalıdır. Buradaki “Sign Up” kısmı tıklanarak üyelik oluşturulmalıdır. Üyelik aşaması esnasında sizden istenen mail adresine üyelik detaylarınızın olduğu bir mail gönderilecektir.

Ayrıca mailin alt kısmında Zoom üyeliğinizi aktive eden bir link de olacaktır. Bu linki tıkladığınızda üyelik işlemleriniz ücretsiz bir şekilde tamamlanacaktır. Buradan sonra uygulamayı bilgisayarınıza indirmeniz gerekecektir.

Mail adresinize gelen link ile beraber “download&run zoom” kısmını tıklayarak uygulamayı bilgisayarınıza indirmeye başlayabilirsiniz. Bilgisayarınıza uygulamayla beraber zararlı hiçbir yazılım yüklenmemektedir. İndirme işleminin tamamlanmasının ardından ise uygulamayı açabilirsiniz.

Üyelik adınızı ve uygulama için özel olarak oluşturmuş olduğunuz şifrenizi girmenizin ardından Zoom dünyasına giriş yapabilirsiniz. Bu sayede görüntülü olarak ders verebilir, iş toplantılarına katılabilir veya tanıdıklarınızla görüşebilirsiniz. Üstelik bunu yüksek kaliteye sahip görüntü seçenekleri aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Zoom Uygulaması Telefondan Kullanılabilir Mi?

Görüntülü görüşme yapabilmek adına kullanılan Zoom uygulaması bilgisayarlarda olduğu gibi cep telefonlarında da kullanılabilmektedir. Bunun için ise uygulamayı App Store veya Google Play üzerinden indirmeniz gerekmektedir.

Üyelik işlemlerinizi uygulamanın web sitesi üzerinden tamamlamanızın ardından ise online mağazalar üzerinden indirerek üyelik bilgilerinizi girebilirsiniz. Bu sayede mobil telefonlarınız üzerinden Zoom uygulamasının avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Mobil telefonlardan olduğu gibi tabletler üzerinden de uygulamaya giriş yapabilmek mümkündür. Bahsedilen adımlar tabletler için de aynı şekilde geçerlidir. Uygulamada hesap açtıktan sonra size verilen ID numarasını görüntülü olarak görüşmek istediğiniz kişilerle paylaşarak sohbetlerinize çok hızlı bir biçimde başlayabilirsiniz.  

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu